Pasowanie na czytelnika

28 października w czytelni odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

W tym dniu najmłodszych uczniów SP 14 odwiedzili: Czerwony Kapturek, Kot w butach i Calineczka. Gościem specjalnym była Królowa Książka. W bajkowe postacie wcieliły się uczennice klasy 7A.

Dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu zaproszonych gości, zapoznały się z regulaminem naszej biblioteki, dowiedziały się jak należy dbać o książki, bezbłędnie odgadywały zagadki.

Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, że zawsze będą dbać o książki, przyszedł czas na pasowanie.

Aż wreszcie nastąpił moment, na który czekali wszyscy pierwszoklasiści - wypożyczenie pierwszej książeczki z naszej biblioteki.

Dzień Kota w bibliotece

17 lutego bibliotekę szkolną odwiedziły najmłodsze dzieci z klasy Ia i Ib. Rozmawialiśmy o opiece nad naszymi zwierzętami domowymi, a szczególnie kotami. Dzieci mogły obejrzeć przygotowana wystawkę książek o kociej tematyce. Na zakończenie miłego spotkania pani bibliotekarka odczytała swoim gościom pierwszy rozdział książki „Cukierku, ty łobuzie!” i zachęciła do zapoznania się z dalszymi przygodami Cukierka. Cukierek to oczywiście kot.

Link do pozostałych zdjęć: https://photos.app.goo.gl/1ZtvRYsHcEnFniJ48

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.

W klasach pierwszych i drugich wybrane wcześniej fragmenty odczytały uczennice z klasy 7a Lena i Monika. Najmłodszym dzieciom

bardzo spodobały się zaproponowane przez starsze koleżanki lektury. Wszystkie dzieci obiecały wykonać ilustracje do wysłuchanych tekstów.