Uczniowie klasy 7a w ramach zdalnych lekcji biologii włączyli się w Ogólnopolską akcję profilaktyki czerniaka „ZNAMIĘ! ZNAM JE?”. Patronat honorowy nad programem edukacyjno-informacyjnym objął Minister Edukacji Narodowej. Kampania powstała z inicjatywy Akademii Czerniaka, która jest sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Patronat nad działaniami Akademii objęły Polskie Towarzystwo Dermatologiczne i Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

Celem kampanii  jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka - czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki.

Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie nabyli umiejętność rozpoznawania czerniaka,

nauczyli się regularnego samobadania skóry, a przede wszystkim zapoznali się z czynnikami podnoszącymi ryzyko zachorowania na czerniaka i zasadami ochrony przed tym groźnym nowotworem.

Magdalena Pryk