Grupa najstarszych przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego Nr 4 im. Pluszowego Misia w Olsztynie miały wyjątkową okazję odwiedzić naszą Szkołę. Podczas wizyty dzieci mogły z bliska przyjrzeć się, jak wygląda nauka w klasie I – usiadły w szkolnych ławkach, uczestniczyły w krótkich zajęciach edukacyjnych, a nawet spotkały się z przyszłymi nauczycielami i uczniami.
Tego rodzaju spotkania to doskonały sposób na oswojenie dzieci z nowym środowiskiem i zredukowanie stresu, który może towarzyszyć rozpoczęciu nauki w szkole. Dzięki takim inicjatywom przejście z przedszkola do szkoły staje się dla dzieci bardziej naturalne, radosne i pełne pozytywnych emocji.
Cieszymy się, że mogliśmy gościć naszych przyszłych uczniów i już teraz trzymamy za nich kciuki w ich pierwszej szkolnej przygodzie!






