W roku szkolnym 2022/23  kl. III a w SP 14 w Olsztynie brała udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

Uczniowie realizowali ciekawe lekcje podczas , których rozwijali kompetencje społeczne, uczyli się komunikacji w grupie, nawiązywania relacji, trenowali umiejętność pracy zespołowej, ćwiczyli koncentrację i kreatywne myślenie. W ramach programu zostało zrealizowanych osiem scenariuszy zajęć. Uczestnictwo dzieci w zajęciach wpłynęło na wzrost samooceny, oraz rozwój kompetencji psychospołecznych. Zdecydowanie częściej uczestnicy zajęć podejmują współpracę z rówieśnikami, łatwiej nawiązują kontakty, potrafią współdziałać w grupie. Udział w zajęciach nauczył dzieci rozpoznawania, wyrażania oraz nazywania własnych uczuć. Uczniowie częściej i chętniej wypowiadają się, mówią o swoich dobrych stronach, dostrzegają je. Lepiej kontrolują trudne emocje.