👋👋👋Witajcie w Eko-Wizji, gdzie nawet rośliny mają status VIP🍀🪴🌲🌳🫅! Na dzisiejszych zajęciach ogarnialiśmy salę biologiczną jak prawdziwi ekologowie. Ale zanim zaczęliśmy ten pełen entuzjazmu rejs po oceanie zieleni, musieliśmy przekonać naszych zielonych przyjaciół, że nie będą tylko ozdobą na ścianie.
"Zielona ściana" to brzmiało jak tytuł kiepskiego horroru botanicznego, ale my ruszyliśmy do boju z rozmachem. Sadzenie i wieszanie roślin to było jak przygotowania do misternego tańca - wszystko miało być perfekcyjnie ułożone, żeby flora czuła się jak w najlepszym biotopie.
A gdy już nasze zielone monstrum dumnie wisiało na ścianie, przyszła pora na ekologiczną sztukę wizualną. Plakaty to nasze ekologiczne dzieła sztuki - kto by pomyślał, że rysowanie drzewek może być tak stresujące? Kto wiedział tak wiele o sztuce ekologicznej, żeby wykreować idealny ekosystem na papierze? Ale w końcu, przyjaciele, to dla dobra planety!
Zakończyliśmy zajęcia z uśmiechami na twarzach, pełni energii do dalszych działań na rzecz ekologii. Może nasza ściana nie jest doskonała, a nasze plakaty nie dostaną Oscara za sztukę, ale atmosfera i zaangażowanie, które pojawiły się w naszej sali, były bezcenne. A przecież o to w ekologii chodzi - robić coś dobrego, a przy okazji dobrze się przy tym bawić!👍👍👍
🪴🍀🔬Witajcie, Eko-Badacze! Dzisiaj mieliśmy pełne ręce roboty na naszej ekscytującej misji Eko-Wizji. Rozpoczęliśmy od pomiarów jakości powietrza, a gdy tylko wyciągnęliśmy nasze mierniki, okazało się, że powietrze wokół naszej szkoły jest całkiem czyste! A macie pojęcie, ile wydychamy dwutlenku węgla? Sami nie mogliśmy uwierzyć w wynik…
Potem przyszła kolej na jakość wód - na szczęście, bez żadnych nurkowań! To było super zadanie - sprawdzaliśmy pH i poziom zanieczyszczeń w próbkach wody z naszego jeziora Długiego.
Ostatnim etapem był pomiar naszych odczuć termicznych na zewnątrz szkoły. Wyciągnęliśmy nasz katatermometr (to taki magiczny temometr) i przystąpiliśmy do zadania. I cóż się okazało? Na dworze jest całkiem chłodno – i gdzie ta wiosna?!
Podsumowując, nie tylko zdobyliśmy mnóstwo danych - w końcu jesteśmy prawdziwymi BADACZAMI 😁👍 -, ale też sporo uśmiechów i dobrej zabawy. Eko-Wizja to nie tylko nauka, ale też przygoda!
Witajcie w najnowszym odcinku "Eko-Wizji - świat pod mikroskopem"!🔬🔬🔬 Dziś zanurzymy się głęboko w mikroskopijny mikrokosmos, gdzie rośliny królują jak prawdziwe supergwiazdy!
Na pierwszy rzut oka organizmy mogą wydawać się mało ekscytujące, ale nie dajcie się zwieść! To nie jest kolejny odcinek "Świata Dinozaurów", gdzie gigantyczne gady rządzą ekranem. Tutaj to rośliny mają władzę! 🍀🪴Oto, na przykład, przyglądając się strukturze komórkowej cebuli, można zobaczyć prawdziwe arcydzieło architektury mikroświata! To jak twórcze dzieło sztuki, w którym każdy element ma swoje znaczenie i funkcję.
A co powiecie na naszą ekologiczną przygodę ze zwierzętami? O matko! Te organizmy to prawdziwe giganty w mikroskopijnym świecie!
Aha, i ktoś tu wspomniał o wylince węża? No cóż, nawet na mikroskopijnym poziomie ta skóra robi wrażenie! To jak labirynt strukturalny, który zapewnia wężowi styl!
A co do grzybów pleśniowych? Te maleńkie organizmy to prawdziwe giganty w mikroskopijnym świecie! W ich społeczności królują zasady, których nawet największe drzewa by się nie powstydziły. Wybory na królową grzybów?🍄 Pewnie! Ale przynajmniej nikt tu nie robi czarnych kampanii!
Podsumowując, "Eko-Wizja - świat pod mikroskopem" to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą zobaczyć, że nawet w najmniejszych szczegółach kryje się wielka przygoda! Znikamy teraz z powrotem do mikroskopijnego świata, gdzie nawet najmniejsza część rośliny to ocean możliwości! Do zobaczenia w kolejnym odcinku!🙋
🌳🌲"Zajęcia "Eko-Wizja - Eko-natura" to nasza ekscytująca podróż w poszukiwaniu wiosny razem z Uczniami! Przez zabawę i odkrywanie staraliśmy się znaleźć pierwsze oznaki przyrody budzącej się do życia po zimowym śnie.
Czy bioróżnorodność to trudne słowo do wymówienia? Odkryliśmy, że to także bogactwo form życia, którymi możemy się zachwycać. A przygotowywanie zielników to dopiero frajda!
Tak czy inaczej, to był niezwykły początek wiosny, pełen radości i niespodzianek. A zielniki? Choć nie zawsze są perfekcyjne, to jednak pełne barw i form, zawsze wywołują uśmiech na twarzach dzieci, a czy można sobie życzyć czegoś więcej?"👍🙂
 
🍎🍌🍍🥭🍊🍑Witajcie w fantastycznej podróży po świecie owoców! Dziś na lekcji Eko-Wizji zapraszamy was na prawdziwą bombę witaminową - czyli przygodę z pysznymi owocami! Czy warto jeść owoce? Oczywiście! Ale dlaczego? Otóż, witaminy są jak magiczne eliksiry dla naszego organizmu - pomagają nam rosnąć, dbają o odporność i wspomagają pracę mózgu! A jak je zdobyć? Nic prostszego! Wystarczy sięgnąć po kolorowe, soczyste owoce!
Ale to nie koniec atrakcji! Przechodzimy do praktyki! Dziś stajemy przed wyzwaniem stworzenia własnej sałatki owocowej z pysznym sosem miodowo-cytrynowym! Pod czujnym okiem naszych nauczycieli, każdy z nas miał okazję dać upust swojej kreatywności. Kto powiedział, że nauka musi być nudna? W Eko-Wizji wierzymy, że przygoda z edukacją może smakować równie dobrze, jak ta sałatka!
A na zakończenie? Czas na niespodziankę! Pod mikroskopem wyruszyliśmy w poszukiwaniu tajemniczego świata... pantofelka! Ale nie, nie tego z bajki o Kopciuszku! Odkryliśmy fascynujący mikroświat, gdzie nawet zwykły pantofelek wygląda jak bohater kosmicznej przygody!🙂👍
Eko-Wizja to nie tylko lekcja, to prawdziwa wyprawa przez krainę wiedzy i smaku. Wszystko to, by odkrywać piękno natury i zdrowego stylu życia w najbardziej kreatywny sposób! Do zobaczenia na naszej kolejnej przygodzie!😀😀