PSYCHOLOGIA POZYTYWNA

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Psychologia Pozytywna”

Chciałabym przybliżyć Państwu naukę o szczęściu, czyli psychologię pozytywną, dziś skupię się na historii, twórcach i głównych celach tej dziedziny nauki, w kolejnych artykułach opiszę 12 działań, które w oparciu o wieloletnie badania psychologów pozytywnych przynoszą nam radość z życia, zajmę się również tzw. cnotami charakteru, które każdy z nas ma, a które „czytają” stres w sposób, który go łagodzi i podsuwa skuteczne sposoby rozwiązywania problemów. Zaproponuję również różne ćwiczenia, które pomogą nam rozwijać cnoty charakteru i włączać te działania, które przynoszą nam radość. Nie wszystko będzie pasowało nam wszystkim, bo każdy z nas jest inny, ale wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Depresja dzieci i młodzieży

Codziennie 14 dzieci dzwoni na telefon zaufania i mówi, że chce się zabić, 17 zgłasza się z objawami depresji. W 2017 roku 730 nastolatków podjęło próby samobójcze. 116 z nich zmarło. Skala problemu jest ogromna wg badań ponad 20% młodych ludzi zmaga się z depresją.