🪴🍀🔬Witajcie, Eko-Badacze! Dzisiaj mieliśmy pełne ręce roboty na naszej ekscytującej misji Eko-Wizji. Rozpoczęliśmy od pomiarów jakości powietrza, a gdy tylko wyciągnęliśmy nasze mierniki, okazało się, że powietrze wokół naszej szkoły jest całkiem czyste! A macie pojęcie, ile wydychamy dwutlenku węgla? Sami nie mogliśmy uwierzyć w wynik…
Potem przyszła kolej na jakość wód - na szczęście, bez żadnych nurkowań! To było super zadanie - sprawdzaliśmy pH i poziom zanieczyszczeń w próbkach wody z naszego jeziora Długiego.
Ostatnim etapem był pomiar naszych odczuć termicznych na zewnątrz szkoły. Wyciągnęliśmy nasz katatermometr (to taki magiczny temometr) i przystąpiliśmy do zadania. I cóż się okazało? Na dworze jest całkiem chłodno – i gdzie ta wiosna?!
Podsumowując, nie tylko zdobyliśmy mnóstwo danych - w końcu jesteśmy prawdziwymi BADACZAMI 😁👍 -, ale też sporo uśmiechów i dobrej zabawy. Eko-Wizja to nie tylko nauka, ale też przygoda!