Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123. latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono Narodowym Świętem Niepodległości dopiero w 1937r. Uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia jest na stałe wpisane w kalendarz szkolnych uroczystości w całym kraju.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 uczcili to Święto, biorąc udział w szkolnym konkursie "Niepodległa". Projektowali i wykonywali prezentacje, a także plakaty o postaciach i wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Tematyce niepodległościowej poświęcone były również lekcje historii i godziny z wychowawcą.
W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy uczcić Święta Niepodległości uroczystą akademią.
Z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 10 listopada w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii. Dzięki niej przypomnieliśmy sobie drogę prowadzącą naszą Ojczyznę do wolności . Obejrzeliśmy program słowno-muzyczny, podczas którego mogliśmy wysłuchać wirtualnego koncertu pieśni patriotycznych.
Scenariusz koncertu został umieszczony w dzienniku elektronicznym i rozesłany do uczniów szkoły, aby każdy mógł w nim uczestniczyć zdalnie.

Obejrzeliśmy krótki film -"Drogi do niepodległości".

Życzymy radosnego świętowania.