Podczas gdy nasi podopieczni cieszą się już pierwszymi chwilami wakacyjnej swobody, my podsumowujemy to, co wydarzyło się w naszej szkole w ciągu dziesięciu pracowitych miesięcy roku szkolnego 2023/2024.

Placówka, która witała kolejny rok jako „Czternastka”,  w październiku  oficjalnie  przyjęła  patronat Marii Konopnickiej. To bardzo zobowiązujący patronat. Słowa poetki: "Nie ma większego bogactwa w narodzie od światłych obywateli" traktujemy jako motto, które przypomina o nadrzędnym celu działania szkoły - a jest nim wszechstronny i harmonijny rozwój najmłodszych obywateli.

Z radością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała prestiżowy certyfikat za uczestnictwo w projekcie Trzymaj formę. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, które podkreśla nasze zaangażowanie w promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów. Projekt "Trzymaj formę" ma na celu edukację młodzieży w zakresie zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej, co jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu i zachęcamy do dalszego dbania o zdrowie oraz kondycję fizyczną!