Majowe święta Polaków

Piątek 30 kwietnia upłynął w naszej szkole w radosnej i uroczystej atmosferze, bowiem  na ten dzień zaplanowaliśmy wirtualny uroczysty apel z okazji świąt majowych.
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych  dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja -  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku).
Tym wydarzeniom poświęcony został montaż słowno-muzyczny, dzięki któremu  uczniowie klas IV- VII przypomnieli sobie istotne obrazy historii naszego kraju. Dodatkowo wirtualna wizyta na Zamku Królewskim w Warszawie pozwoliła nam przeżyć ten dzień iście „po królewsku”. Uczniowie wysłuchali: Gaude Mater Polonia, Witaj majowa jutrzenko, Poloneza 3 maja, Balladę majową. Zrozumieli, jak ważnym był dzień podpisania Konstytucji 3 Maja, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność.
Młodzież  miała także szansę wykazania się wiedzą na temat Sejmu Wielkiego i ustawy zasadniczej, rozwiązując tematyczne quizy.

Nasz apel zachęcił uczniów do chwili refleksji nad ważnymi sprawami dla każdego Polaka.