XXII  Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych
Miasta Olsztyn 2023

„Teatr jest najpiękniejszą ze sztuk, albowiem sytuuje się między sztuką a życiem.”

Tadeusz Kantor

W poniedziałek 12.06.2023r, o godzinie 10:00 do Olsztyńskiego Teatru Lalek zaproszono uczestników XXII Szkolnego Przeglądu Małych Form Scenicznych Olsztyn 2023 do udziału w uroczystej Gali podsumowującej wydarzenie. Przegląd odbył się pod honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Wśród zaproszonych gości obecny był Warmińsko -Mazurski Kurator Oświaty Pan Marek Nowacki oraz Pani Kinga Wiśniewska - Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyn. Atmosfera, jak przystało na Galę, była bardzo podniosła. Na Gali wręczono nagrody, a nagrodzone spektakle zostały zaprezentowane licznie zgromadzonej publiczności.

Dziękujemy serdecznie wszystkim partnerom, współorganizatorom za wsparcie przy organizacji wydarzenia: Prezydentowi Miasta Olsztyna, Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek, Zespołowi Szkół Budowlanych w Olsztynie, Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie im. Tadeusza Kotarbińskiego i Stowarzyszeniu „Bajka”. Przy okazanym wsparciu niemożliwe stało się rzeczywistością. Dziękujemy!

Po zapoznaniu się z przedstawieniami konkursowymi Jury w składzie:

• Anna Ratkowska - Filipowicz (Olsztyński Teatr Lalek)
  • Jagna Polakowska (Olsztyński Teatr Lalek)
  • Maria Baranowska (Stowarzyszenie „Bajka”)
  • Marta Januszkiewicz (Stowarzyszenie „Bajka”)
  • Iwona Lenkiewicz (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie)

postanowiło przyznać następujące nagrody:

• W kategorii: Przedszkola

• I miejsce – Publiczne Przedszkole TWP „Poziomka” nr 7 w  Olsztynie „Królewna Paprochna”
  • II miejsce: Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” w Olsztynie - „Drzewa”
  • III miejsce: Przedszkole miejskie nr 2 w Olsztynie - „Klub podwórkowy”
  • wyróżnienie dla Przedszkola  publicznego nr 16 w Olsztynie za innowacyjne efekty wizualne świecące śnieżynki ,,muzykę na żywo, wspólne śpiewanie w spektaklu „Dziewczyna z zapałkami”;

• W kategorii: Szkoły Podstawowe, klasy I-III

I miejsce-  ex aequo dla:

• Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie - „ Leśna przygoda Próżniaka”
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 101 w Olsztyni e- „Bajka o  zielonym kapturku”

II, III miejsca – jury nie przyznało

• W kategorii Szkoły Podstawowe, Klasy IV-VIII

GRAND PRIX dla Teatru Pierwsze Kroki - Pałac Młodzieży  w Olsztynie - ”Sekretne życie kosza na pranie”

I miejsce - ex aequo dla:

• Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie „ Czerwony kapturek – bajka myśliwska” wg Bohdana Butenko
  • Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie „Czerwony kapturek szuka księcia”

II miejsce dla:

• Szkoła Podstawowa nr 19 w Olsztynie „O służącej, która pokochała kupca”

III miejsce dla :

• Szkoła Podstawowa nr 11 w Olsztynie „Wiesław i czarodziejskie przedmioty”

Jury przyznało 2 nagrody specjalne , otrzymały je :

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie „Rzepka” i „Królewna Gburka”
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie „ Wznieść serce nad zło”.

Wyróżnienie w Kategorii: Osobowość Teatralna dla:

W kategorii: Przedszkola:

• Anny Przerwy za rolę Deszczu w przedstawieniu pt. „Drzewa”
  • Izabeli Grzybek za rolę Deszczu w przedstawieniu pt.  „Drzewa”
  • Liliany Połomka za rolę Prezesa klubu w przedstawieniu pt. „Klub podwórkowy”

Kategoria:  Szkoła Podstawowa - klasy I-III:

• Katarzyny Bancewicz za rolę Króla w przedstawieniu pt. „Leśna przygoda Próżniaczka”
  • Zofii Kossakowska za rolę Kruka w przedstawieniu pt. „Leśna przygoda Próżniaczka”
  • Kaliny Sobczak za rolę Narratorki w przedstawieniu pt. „Leśna przygoda Próżniaczka”
  • Martyny Jewartowskiej za rolę Narratora i Ptaka w przedstawieniu pt. ”Bajka o zielonym kapturku”
  • Marceliny Miecznikowskiej za rolę Zielonego kapturka  w przedstawieniu pt. ”Bajka o zielonym kapturku”.

Kategoria: Szkoła Podstawowa - klasy IV-VIII:

• Aleksandra Babecka za rolę Narratora w przedstawieniu pt „ Czerwony kapturek – bajka myśliwska” wg Bohdana Butenko
  • Wiktoria Nowakowska- Hryszko. za rolę Babci  Narratora w przedstawieniu pt  „ Czerwony kapturek – bajka myśliwska” wg Bohdana Butenko
  • Antoni Borysewicz za rolę Sportowca w przedstawieniu  pt  „ Jutro będzie lepiej”
  • Julita Krajewska za rolę w przedstawieniu „O służącej, która pokochała kupca”
  • Wiesław-Wojciech Płaziński za rolę Główny Bohater w przedstawieniu „Wiesław i czarodziejskie przedmioty”
  • Mikołaj Goroszanow i Zofia Panufnik za rolę Wiedźmy w przedstawieniu „Wiesław i czarodziejskie przedmioty”
  • Cezary Szmyt za role Rycerza w przedstawieniu „Wiesław i czarodziejskie przedmioty”
  • Cezary Szmyt i Oskar Abramczyk za rolę Chatki w przedstawieniu „Wiesław i czarodziejskie przedmioty”
  • Michał Kiewisz za rolę Królewicza w przedstawieniu „Czerwony kapturek szuka księcia”
  • Maja Cudakiewicz za rolę Czerwonego kapturka w przedstawieniu „Czerwony kapturek szuka księcia”
  • Maria Hiszpańska za rolę Narratora w przedstawieniu „Czerwony kapturek szuka księcia”
  • Lera Salauyova za rolę Kopciuszka , Babci , Wiedźmy w przedstawieniu „Czerwony kapturek szuka księcia”
  • Katarzyna Bancewicz za rolę Skarpetki polityk w przedstawieniu - ”Sekretne życie kosza na pranie”
  • Hanna Bisikiewicz za rolę Celebrytki ( sprzątaczka) w przedstawieniu - ”Sekretne życie kosza na pranie”
  • Klara Matys za rolę Zielonej skarpetki ) w przedstawieniu - ”Sekretne życie kosza na pranie”

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, szczególnie uczennicom naszej szkoły, które zdobyły I miejsce, przygotowanym na zajęciach koła teatralnego pod kierunkiem Pani Katarzyny Rynko

Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem Pani Aliny Bogdańskiej - głównej organizatorki wydarzenia, która już dwudziesty trzeci raz z sukcesem je zorganizowała.

Już dziś zapraszamy do udziału za rok.