13.05.2024r. w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie odbyło się uroczyste zakończenie projektu Zaczytana Warmia. Celem projektu była promocja czytania wśród dzieci i młodzieży oraz wspieranie szkół w zakresie realizacji tego zadania.

Zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli było bardzo duże. Wszystkie klasy I-III wraz z nauczycielami oraz panie polonistki: Iwona Krasowska i Katarzyna Rynko przystąpiły do programu, który rozpoczął się w październiku.

Nasza szkoła zrealizowała wszystkie wymagane punkty i dzięki temu mogliśmy odebrać certyfikat.

Szkołę na uroczystym zakończeniu reprezentowali:

Aleksandra Dudziec - kl 4b

Aleksandra Rońda – kl 4b

Oliwia Wrzesińska – kl 4b

Oskar Kosiński – kl 5a

Cała czwórka odebrała dyplom za współtworzenie wystawy, którą Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała z prac plastycznych inspirowanych jedną z przeczytanych wspólnie podczas projektu publikacji.