W poniedziałkowy poranek, 2 września, na szkolnym boisku Szkoły Podstawowej nr 14 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025. Punktualnie o godzinie 9:00, po odśpiewaniu hymnu narodowego, rozpoczął się apel, w którym wzięło udział 384 uczniów, w tym aż 66 pierwszoklasistów. Dla wielu z nich był to pierwszy dzień w nowej szkole, co dodawało wydarzeniu szczególnego charakteru.

Ceremonię poprowadził wicedyrektor szkoły, pan Tomasz Mituniewicz, który serdecznie przywitał zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie edukacji i życzył wszystkim uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Ewa Romanowska. W swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter nadchodzącego roku szkolnego, bowiem Czternastka obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji planowane są liczne wydarzenia, które uświetnią ten wyjątkowy czas. Wśród nich znalazły się m.in. festyn szkolny oraz oficjalny apel jubileuszowy. Dyrektor Romanowska podkreśliła, że te wydarzenia będą nie tylko okazją do świętowania, ale także do integracji szkolnej społeczności.

Podczas apelu przedstawiono także dziesięciu nowych nauczycieli, którzy dołączyli do grona pedagogicznego Czternastki. Ich przybycie z pewnością wniesie nową energię i pomysły do życia szkoły, co z entuzjazmem przyjęli zgromadzeni uczniowie oraz kadra nauczycielska.

Uroczystość zakończyła się symbolicznym pierwszym dzwonkiem, który oznajmił oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Z głośników popłynęły dźwięki szkolnego dzwonka, a uczniowie pełni energii i zapału ruszyli do swoich klas, by rozpocząć nowy etap edukacyjnej przygody.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w Czternastce z pewnością zapadnie w pamięć jako moment pełen emocji, nadziei i radości z powodu powrotu do szkolnych murów. Teraz przed uczniami i nauczycielami czas wytężonej pracy, nauki i wspólnych doświadczeń, które z pewnością przyniosą wiele satysfakcji i sukcesów.