W bieżącym roku szkolnym realizowany jest w szkole program Aktywna tablica. W ramach dofinansowania zakupione zostały dwa zestawy multimedialne skałdające się z monitora interaktywnego i laptopa oraz dydaktyczno-terapeutyczne programy multimedialne, przeznaczone do pracy z uczniami klas 1-8 wspierające rozwój koncentracji uwagi (ADHD, ADD), terapię logopedyczną, wspomagającą rozwój procesów komunikacji i kompetencji społeczno-emocjonalnych (m.in. autyzm), wspomagające procesy uczenia się (dysleksja, dyskalkulia). Zakupiony sprzęt pozwoli na wykorzystanie TIK  w edukacji i terapii.  Tak dobrany zestaw narzędzi i pomocy edukacyjnych umożliwia wielowymiarową pracę specjalistów z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, uwzględnia zapotrzebowanie na terapię uczniów z najczęściej diagnozowanymi zaburzeniami, pozwoli zachować zasadę stopniowania trudności, umożliwia podniesienie atrakcyjności zajęć przy terapii długoterminowej.