Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania klas IV

25 listopada 2022 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania klas IV w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025. Organizatorami konkursu  były Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie I Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie.

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. ?️W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Czytanie dla pokoju". Kończąc wydarzenia biblioteczne w tym miesiącu, zaprosiliśmy do kącika czytelniczego "Zaczytana Czternastka", najmłodszych uczniów z Ukrainy i klasę 3 b. ?Kyrylo z wychowawcą odczytali fragment książki w dwóch językach "Teraz tu jest nasz dom" B. Gawryluk. Uczniowie po spotkaniu stworzyli prace plastyczne symbolizujące pokój na Ziemi. 

 

Brak opisu.

 

13 października 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste otwarcie klubiku czytelniczego Zaczytana Czternastka.

Zaproszenie na tę uroczystość przyjęli uczniowie klasy 2B, którzy w ubiegłym roku szkolnym najczęściej odwiedzali bibliotekę szkolną i korzystali z jej zbiorów.

Otwarcie nie mogło obyć się bez tradycyjnego przecięcia wstęgi. Dokonała tego Pani Ewa Romanowska – dyrektor SP14.

Następnie dzieci wygodnie rozsiadły się na dywanie i kolorowych poduchach

 i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Dzieci z Aleppo

z książki autorstwa Marka Michalaka pt. “Opowieści o tym, co w życiu ważne”.

Wybór opowiadania nie był przypadkowy.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przypadający na październik, obchodzony jest w tym roku pod hasłem “Czytanie dla pokoju”.

Nasza biblioteka także przyłączyła się do obchodów tego jakże potrzebnego

 i ważnego święta bibliotek i czytelników.

 

??? 17 października w bibliotece szkolnej gościli pierwszoklasiści.

W tym dniu odbyło się  Pasowanie na czytelnika.

Dzieci doskonale wiedziały, jak należy dbać o książki.

Świat bajek i baśni nie ma przed nimi tajemnic. Wszystkie przygotowane na ten dzień zagadki zostały bezbłędnie rozwiązane.

Po uroczystym pasowaniu uczniowie samodzielnie wybrali i wypożyczyli po raz pierwszy książeczki z naszej biblioteki.

???Serdecznie witamy was, drodzy uczniowie, w gronie czytelników naszej szkolnej  biblioteki i życzymy wam pięknej przygody z literaturą.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia 

 

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

 

Pasowanie na czytelnika 2022r.

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.
???
 
Głównymi beneficjentami tego święta są dzieci. Głośne czytanie stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Jest też wspaniałą formą wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem.
 
?Z inicjatywy biblioteki szkolnej, my również wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.