Nasza Szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i w ramach tego odbyły się lekcje tematyczne dotyczące historii Polski, okresu PRL -u. Był to wstęp do projektu w ramach lekcji historii w klasie 8, który miał przybliżyć życie codzienne w PRL-u. Wykorzystano książki z zasobów szkolnej biblioteki, uczniowie mogli przeczytać o czasach PRL-u. Bardzo dziękujemy Pani z biblioteki za udostępnienie zasobów i ciekawą lekcję.

PIĘKNIE CZYTAM – KONKURS KLAS TRZECICH

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania klas IV

25 listopada 2022 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania klas IV w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025. Organizatorami konkursu  były Szkoła Podstawowa nr 14 w Olsztynie I Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie.

Dnia 11 maja we współpracy z biblioteką szkolną odbyła się druga edycja Konkursu wiedzy o Anglii dla klas trzecich.

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. ?️W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Czytanie dla pokoju". Kończąc wydarzenia biblioteczne w tym miesiącu, zaprosiliśmy do kącika czytelniczego "Zaczytana Czternastka", najmłodszych uczniów z Ukrainy i klasę 3 b. ?Kyrylo z wychowawcą odczytali fragment książki w dwóch językach "Teraz tu jest nasz dom" B. Gawryluk. Uczniowie po spotkaniu stworzyli prace plastyczne symbolizujące pokój na Ziemi.

Brak opisu.