Innowacja – ,,Wiem, że zdrowo jem”

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dziecka w każdym wieku. Prawidłowe nawyki żywieniowe są nie tylko podstawą regulowania ważnych procesów życiowych, ale również zapobiegają chorobom cywilizacyjnym, między innymi otyłości. Zatem edukacyjną rolą szkoły jest przygotowanie dziecka do świadomego dbania o własne zdrowie, kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych.

W trakcie trwania innowacji uczniowie z klasy 2a oraz 2b uczyli się czytania etykiet umieszczonych na produktach oraz analizowali ich skład, zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz sami komponowali różne przekąski, zdrowe kanapki a także koktajle. Uczniowie porównywali skład produktów żywnościowych oraz zapoznali się z dodatkami do żywności takimi jak konserwanty, barwniki, zagęstniki.

W trakcie trwania innowacji dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, a także sportowych.