W poniższej prezentacji przedstawiamy kilka informacji o Tradycjach Bożonarodzeniowych.
Miłej zabawy 🙂

Tradycje_Bożonarodzeniowe

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o Świętym Mikołaju :-)

Miłej zabawy :-)

sw.Mikolaj_cz1

sw.Mikolaj_cz2

sw.Mikolaj_cz3

Współczesne wyzwania edukacyjne postawione są przed nauczycielami i uczniami na wysokim poziomie. Aby nie zostać w tyle za dynamicznym tempem życia, system edukacji stopniowo wprowadza nowinki i fascynujące technologiczne rozwiązania.

Jednym z fascynujących nowatorskich rozwiązań, powoli wtaczających się do świata edukacji i już teraz przynoszących zauważalne, imponujące efekty, są narzędzia z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnej (TiK).

Co to są narzędzia Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych (TIK)?

Narzędzia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) to szerokie spektrum technologii używanych do gromadzenia, przetwarzania, przechowywania, przesyłania i prezentowania informacji. Obejmuje to zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, które umożliwiają przetwarzanie danych i komunikację. Oto kilka przykładów narzędzi TIK:

1. Komputery osobiste i laptopy: Podstawowe urządzenia używane do przetwarzania danych, dostępu do internetu, tworzenia dokumentów i wielu innych zadań.
  2. Smartfony i tablety: Przenośne urządzenia umożliwiające dostęp do internetu, korzystanie z aplikacji, komunikację i inne funkcje.
  3. Oprogramowanie biurowe: Takie jak Microsoft Office, umożliwiające tworzenie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.
  4. Internet: Fundamentalne narzędzie TIK, które umożliwia globalną komunikację, dostęp do informacji, edukację online i wiele innych.
  5. Aplikacje społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn i inne platformy umożliwiające interakcję i dzielenie się informacjami.
  6. Platformy e-learningowe: Takie jak Moodle czy edX, które umożliwiają zdalne nauczanie i szkolenia.
  7. Systemy zarządzania treścią (CMS): WordPress, Joomla, które ułatwiają tworzenie i zarządzanie treścią na stronach internetowych.
  8. Systemy wideokonferencyjne: Zoom, Microsoft Teams, Skype, ułatwiające spotkania online i współpracę na odległość.
  9. Chmura obliczeniowa: Usługi takie jak AWS, Google Cloud, pozwalające na przechowywanie danych i dostęp do zasobów komputerowych online.

Narzędzia TIK mają ogromny wpływ na różne dziedziny, w tym edukację, biznes, komunikację społeczną, rozrywkę i wiele innych, wprowadzając nowe możliwości i usprawnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z obchodami z okazji Andrzejek :-)

Miłej zabawy :-)

Andrzejki_cz1

Andrzejki_cz2

W bieżącym roku szkolnym realizowany jest w szkole program Aktywna tablica. W ramach dofinansowania zakupione zostały dwa zestawy multimedialne skałdające się z monitora interaktywnego i laptopa oraz dydaktyczno-terapeutyczne programy multimedialne, przeznaczone do pracy z uczniami klas 1-8 wspierające rozwój koncentracji uwagi (ADHD, ADD), terapię logopedyczną, wspomagającą rozwój procesów komunikacji i kompetencji społeczno-emocjonalnych (m.in. autyzm), wspomagające procesy uczenia się (dysleksja, dyskalkulia). Zakupiony sprzęt pozwoli na wykorzystanie TIK  w edukacji i terapii.  Tak dobrany zestaw narzędzi i pomocy edukacyjnych umożliwia wielowymiarową pracę specjalistów z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, uwzględnia zapotrzebowanie na terapię uczniów z najczęściej diagnozowanymi zaburzeniami, pozwoli zachować zasadę stopniowania trudności, umożliwia podniesienie atrakcyjności zajęć przy terapii długoterminowej.